Oğuzhan CEYLAN

Oğuzhan CEYLAN

Genel Müdür

Oğuzhan Ceylan, 1994 yılında Londra’da doğdu. İlköğretimimi FMV Özel Erenköy Işık İlkokulu’nda tamamladı. Özel Bilfen Anadolu Lisesi’nde de lise eğitimini tamamladı. Üniversite öğrenimine kadar olan süreçte öğrenci değişim programları da dahil olmak üzere 10 farklı ülkeye seyahat etti. Bunun yanı sıra, Kanada ve İngiltere’de kısa süreli eğitimler alma fırsatı buldu. Ayrıca okulunun o dönemdeki Türkiye Avrupa Birliği'nden Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış ile birlikte Brüksel’deki Avrupa Birliği Parlementosu’nda düzenlediği “Türk gençleri gözünden AB” konulu organizasyona katıldı.Bu deneyimler Oğuzhan Ceylan’ın global bakış açısı kazanmasında çok önemli etkileri oldu.

Oğuzhan Ceylan, 2012 yılında hedeflediği bölüm olan İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü kazandı. Üniversite eğitimi boyunca bölümüne yönelik çeşitli stajlarda ve eğitim programlarında yer aldı. DHL Tedarik Zinciri, Alstom Grid ve Doğuş Turizm Grubu gibi dünya iş sahnesinde lider şirketlerde staj yaptı. Babası Adem Ceylan’ın Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi YK Başkanı olması vesilesiyle üniversiteden boş bulduğu vakitlerde de çalışma hayatına dair deneyim kazanma şansı buldu. Tüm bunlar kurumsallaşma ve profesyonel iş yaşamına dair bilgi birikiminin ciddi bir şekide artmasına neden oldu. Buna ek olarak, işletme alanında dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan London School of Economics’te Marketing(Pazarlama) kursuna katıldı. Bu Oğuzhan Ceylan’ın gelecekteki kariyerine yaptığı en önemli yatırım oldu.

2013 yılında üyesi olduğu Büyük Kulüp’ün Uluslararası İlişkiler Komitesi’ne katıldı ve yaklaşık 30 etkinlikte görev aldı. Bu etkinlikler arasında ABD, İngiltere, Hollanda, Fransa gibi çok önemli ülkelerin başkonsoloslarının katıldığı paneller, ülkemizde büyük sermayelerle bulunan yabancı şirketlerin CEO’larını kulüplerinde ağırladığıkları yemekler ve ülkemizin önde gelen üniversitelerinin rektörlerinin katıldığı seminerler bulunmaktadır. Bu etkinliklerle hem sosyal becerilerini arttırma fırsatı buldu hem de kendi geleceğini yönlendirebileceği iş ağlarının temelini atmış oldu. Aynı zamanda görevleri kapsamında organizasyonel aşamaların neler olduğunu, etkinliklerin nasıl yapılacağı ve nasıl yönetileceği konularında bilgi sahibi oldu. Ayrıca, bu süreç içinde Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi olarak da çeşitli faaliyetlerde bulundu.

İTÜ İşletme Fakültesi’ndeki İşletme Mühendisliği bölümünü 3,5 yılda tamamlayarak, Ocak 2017’de mezun oldu. Mezun olduktan sonra, Chicago’da 2016 yılında faaliyete geçirdikleri Turkish Trade Center Chicago’da (Türk Ticaret Merkezi Chicago) İş Geliştirmeci olarak aktif rol almaya başladı. ABD’de yerleşik bir şekilde ticaretini sürdürmek ve büyütmek amacını taşıyan Türk şirketleri için açtığıkları bu merkezde yaklaşık 40 firmaya destek oldular ve olmaya devam ediyorlar. Aynı zamanda, 2017-2018 öğretim yılında akademik alanda kendini daha fazla geliştirmek amacıyla dünya sıralamalarında ilk 20 içerisinde olan Northwestern Üniversitesi’nde Proje Yönetimi Yüksek Lisans eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra, şirketlerinin Türkiye’deki faaliyetlerini yürütmek üzere ülkesine geri döndü.

2018-2019 yılları arasında, inşaat şirketlerinin Proje ve Finans Yöneticisi olarak Boyner Projesi’nde (110.000 m2 depo inşaatı) görev aldı. Şirketlerinde yöneticilik yapmaya devam etmektedir.

Bunların yanısıra, şuanda Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinin açmış olduğu Özel Adem Ceylan Final Teknik Koleji’nden ve Özel Nurşen Ceylan Anaokulu’ndan oluşan Güzeller Eğitim Kurumları’nın Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.