3D Yazıcı ile Hayalinize Dokunun

3D YAZICI NEDİR? 
Sanal ortamda tasarladığınız 3 boyutlu ürünleri somut nesnelere dönüştüren makinelere 3 boyutlu yazıcı denir. 3 boyutlu yazıcılar ile hayal ettiğiniz bir ürünü tasarlayıp baskı alabilirsiniz. Hayatınızın her alanında size kolaylık sağlayabilecek bir 3d yazıcınız varsa İhtiyaç duyduğunuz bir ürüne ulaşmak artık zor değil.  

Kullanım alanı sınırlanamayacak kadar fazla ev eşyaları, hediyelikler, dekorasyon, protipleme için sıklıkla kullanılabilen 3d yazıcılar günümüzün trendlerinde olan robotik kodlamada da aktif rol alıyor. Tasarladığınız bir ürünün gövdesini baskı alabilir ve istediğiniz görünüme kavuşturabilirsiniz. Evinizde ihtiyaç duyduğunuz bir ürünüde özgün tasarımınızla evinizde görmek mümkün. Düşün, tasarla, üret ve artık hayaliniz elinizde.

3D YAZICI TARİHİ
İlk 3D yazıcı teknolojisi Charless Hull tarafından 1984 yılında ortaya çıkmıştır. 1986 yılında 3D Systems adlı ilk 3D yazıcı şirketinin kurulmasıyla yeni bir sektör doğmuştur. 90’lı yıllarda bu teknoloji hızla ilerlemiş, Amerika’da ilk renkli baskı alınmıştır. 2005 yılında başlayan ve 2007 yılında ilk açık kaynak kodlu, kendi parçalarını dahil prototipleyebilen yazıcıları çıkaran RepRap projesi ile 3D yazıcılar evlerimize kadar ulaşmıştır. Bu girişimin amacı maliyeti azaltarak kullanımı yaygınlaştırmaktı ve günümüzde ne kadar büyük bir başarıya ulaştığını görebiliyoruz..3D Yazı

İletişim


Bizi Takip Edin